Новини
Сьогодні відбулось вручення автомобілю Volvo Nilsson V70 Ambulance від Швецької благодійної організації «Sam-Hjälp».
Висловлюю слова подяки за чудовий автомобіль директору шведської благодійної організації «Сам Хелп» Юргену Рутеру, пастору церкви Слово Життя м. Запоріжжя Трачук Анатолію Володимировичу, представнику в м. Запоріжжя від шведської благодійної організації «Сам Хелп» Манаковій Ірині, всім лікарням, іншим донорам, спонсорам, фондам і волонтерам, які долучилися до цієї справи.
Пастор Анатолій помолився за процвітання лікарні та здоров'я кожного співробітника.
Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» ‒ прекрасне свято радості та надії.
Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.
Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
Ініціативу щодо проведення заходів та акцій, пов'язаних з відмовою від куріння, проявила Всесвітня організація охорони здоров'я. Перший такий день пройшов в 1988 році з метою звернення уваги людей на ту шкоду, яку завдає людському здоров'ю куріння.
За даними ВООЗ, щороку через наслідки тютюнопаління в світі помирає 300 тисяч осіб. Мало хто звертає увагу на цю страшну статистику, оскільки шкода від куріння сигарет не проявляється моментально. Тим не менш, курці з великим стажем практично приречені на серйозні проблеми зі здоров'ям. І в результаті їх вмирає більше, ніж наркоманів, хворих на СНІД та інші захворювання.
Куріння тютюну відноситься до числа найбільш поширених шкідливих звичок в більшості країн світу. У деяких з них число курців на порядок вище, ніж кількість некурящих людей. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров'я розробила заходи для викорінення куріння в XXI столітті. Головне завдання Всесвітнього дня без тютюну — підняти рівень Всесвітній день без тютюну самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров'я.
Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щорічно, 30 травня, відзначається Всесвітній день боротьби проти астми та алергії.
За даними статистики, на алергічні захворювання страждає понад 40% світового населення, а до 2025 року ця позначка зросте до 50%. Так, на сьогодні кожен третій житель планети хворий на алергічний риніт і майже кожний десятий – на бронхіальну астму. Дані не втішні, тому цей день покликаний підвищити обізнаність людей про такі серйозні захворювання, як бронхіальна астма й алергія, з метою їхньої ефективної профілактики, ранньої діагностики та лікування.
Алергія – це реакція імунної системи організму на алерген, що призводить до різноманітних порушень в організмі: запалення, спазму бронхів, некрозу, шоку та інших змін.
Щодо бронхіальної астми, то вона є гетерогенним захворюванням, яке зазвичай характеризується хронічним запаленням дихальних шляхів. Визначається за наявністю наступних симптомів: свистячого дихання, задишки, відчуття стискання в грудній клітці та кашлю. У значної кількості таких хворих є алергія на ті чи інші речовини, що може стати причиною розвитку захворювання.
Для попередження виникнення алергічних захворювань:
- регулярно прибирайте і провітрюйте своє помешкання, щоб уникнути впливу домашніх алергенів;
- на роботі використовуйте засоби індивідуального захисту, щоб уникнути впливу промислових алергенів;
- відмовтеся від тютюнопаління;
- при перших проявах алергії зверніться до лікаря;
- не займайтесь самолікуванням.
Пам’ятайте, що своєчасна діагностика й терапія астми та алергії допоможуть контролювати їхній перебіг і жити повноцінним життям.
20 травня проводиться Європейський день боротьби з ожирінням. Всесвітня організація охорони здоров’я у 2000 році вперше використала термін «епідемія» для характеристики ситуації з ожирінням.
Ожиріння – це захворювання, яке характеризується надлишковим накопиченням жирової тканини в організмі, обумовлене порушенням обмінних процесів.
Серед основних причин ожиріння та зайвої ваги виділяють: малорухливий спосіб життя; нераціональне та незбалансоване харчування та переїдання; порушення режиму харчування, хронічна перевтома, стреси.
Ожиріння – це проблема, з якою можна і потрібно боротися. Для цього необхідно, в першу чергу, бажання самих людей змінити свої звички і спосіб життя.
Головною метою лікування ожиріння є зменшення ризику від супутніх захворювань та покращання стану хворого загалом, оскільки ожиріння може бути однією з причин виникнення цукрового діабету 2-го типу, артеріальної гіпертензії, атеросклерозу, подагри, остеоартритів, синдрому нічного апное, репродуктивної дисфункції, деяких онкологічних захворювань — раку прямої кишки, простати, у жінок — раку ендометрію, шийки матки, яєчників, молочних залоз.
Вчасно звертайтесь до лікаря та бережіть себе!
Традиційно своє професійне свято «Всесвітній день травматолога» лікарі травматології відзначають 20 травня. Травматологія, суть хірургія ушкоджень, прародителька всіх хірургічних спеціальностей, отримала свій розвиток в результаті неминучості травм та поранень у всі часи і народи. Лікарі травматології кожен день стикаються з безліччю найрізноманітніших травм своїх пацієнтів, іноді трапляються дуже складні і важкі випадки, але завжди можна розраховувати на їхній досвід і компетентність.
У цей святковий день ми приєднуємося до численних привітань на адресу лікарів травматологів та бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їхній медичній практиці, сімейного щастя і більше посмішок, тому що коли ви усміхаєтеся кому-небудь, людина обов’язково усміхнеться вам у відповідь!
17.05.2023, з нагоди завершення реконструкції паліативного відділення КНП «Міська лікарня №8» ЗМР, до закладу відбувся робочий візит секретаря Запорізької міської ради Куртєва А.В. та начальника комунальної установи «Адміністрація з питань охорони здоров’я» міської ради Литвиненко О.Є.
Під час візиту директор КНП «Міська лікарня №8» ЗМР Севальнєва Н.О. ознайомила присутніх з організацією надання паліативної допомоги пацієнтам та проведеними роботами з реконструкції паліативного відділення.
З 01.04.2020 в КНП «Міська лікарня №8» ЗМР створене та функціонує паліативне відділення на 30 ліжок. У відділенні надається загальна кваліфікована паліативна медична допомога вторинного рівня та цілодобове медичне спостереження пацієнтам у термінальної стадії невиліковних захворювань при неможливості надання первинної паліативної медичної допомоги амбулаторно.
Щороку в паліативному відділенні закладу медичну допомогу отримують більше 250 пацієнтів.
КНП «Міська лікарня № 8» ЗМР двічі, в 2020р та 2021р, приймала участь у програмі Громадського бюджету та перемагала. Завдяки цьому, за кошти місцевого бюджету, в закладі здійснено утеплення фасаду будівлі паліативного відділення, здійснено оснащення пандусом та вхідними сходами, проведені роботи з благоустрою території, а саме: укладено тротуарну плитку на території парку та тротуарній зоні, парк оснащений світильниками, насаджені хвойні рослини для можливості проведення аеротерапії.
Проведений благоустрій паркової зони з формуванням зони відпочинку, облаштованої бесідками та тротуарним покриттям пристосованим для осіб з особливими потребами надав можливість для прогулянок пацієнтів, що перебувають на лікуванні у паліативному відділенні.
КНП «Міська лікарня №8» ЗМР продовжує активно розвиватися й покращувати матеріально-технічну базу, оновлювати обладнання.
З метою підвищення якості надання медичних послуг та умов перебування у лікарні, у 2022 році, за кошти Національної служби здоров’я України, на підприємстві розпочата реконструкція приміщень гінекологічного відділення під паліативне відділення за адресою: м. Запоріжжя, вул. Харчова, буд. 2», яку на теперішній час завершено. Це приміщення відповідає всім будівельним нормам, приміщення паліативного відділення.
У відділенні встановлені електричні й механічні функціональні ліжка з протипролежневими матрацами, подушками, необхідною медичною апаратурою й меблями. Палати та санітарні вузли відділення облаштовані з урахуванням потреб людей з особливими фізичними можливостями.
В КНП «Міська лікарня №8» ЗМР приділяється особлива увагу розвитку паліативної допомоги.
Наше завдання - забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним захворюванням.
Вишиванка – наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.
Споконвіку для українців власна вишиванка була наче оберегом, тому й стала справді дорогоцінною. Кожен птах, кожна квітка, що прикрашає вишиванку, має своє символічне значення, спрямоване на добре та щасливе життя.
Важливими є також правильно підібрані кольори: червоний, зелений, чорний. Створена руками, така вишиванка всотує не тільки частинку душі того, хто її зробив, а ще є ланкою між минулим, його традиціями і цінностями та сучасністю.
Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби.
Сьогодні у всьому світі своє професійне свято відзначають лікарі-пульмонологи – фахівці, які займаються діагностикою та лікуванням органів дихальної системи. Крім того, цей день – відмінний привід ще раз нагадати суспільству про необхідність профілактичних оглядів органів дихання.
Найбільш часто в пульмонологічної практиці зустрічаються пневмонії, бронхіти, ХОЗЛ, плеврити. Без кваліфікованої діагностики та лікування ці захворювання значно знижують якість життя, впливають на працездатність, і навіть можуть призвести до трагічних наслідків. Щоб цього не допустити, фахівці наполегливо рекомендують регулярно проходити профілактичні огляди і не запускати хворобу.
Коли необхідна консультація пульмонолога?
- На флюорографії виявлено зміни в легенях
- Не дивлячись на лікування тривалий час турбує кашель (вологий або сухий)
- Зміни в мокроті (поява домішок гною, згустків)
- Утруднення дихання, напади задухи
- Поява задишки (і при значних фізичних навантаженнях, і без них)
- Тривалий стаж куріння (курці в зоні ризику розвитку ХОЗЛ)
- Робота на шкідливому виробництві (пов’язаному з вдиханням шкідливих хімічних речовин, виробничого пилу і т.д)
У день професійного свята з усією теплотою серця вітаємо наших колег-пульмонологів! Щиро бажаємо нових досягнень і перемог, впевненого руху вперед, натхнення і успіхів у всьому!
Артеріальна гіпертонія (гіпертонічна хвороба, артеріальна гіпертензія) – одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі та в Україні зокрема. Перший Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією пройшов 14 травня 2005 року. З 2006 року Всесвітня Ліга Гіпертонії (World Hypertension League) за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) встановили щорічні події, присвячені цій темі, на 17 травня.
Мета проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з артеріальною гіпертензією, – підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення хвороби, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку цього захворювання.
Що ж таке артеріальна гіпертонія або гіпертонічна хвороба, артеріальна гіпертензія?
Це хронічне захворювання, яке супроводжується стійким підвищенням артеріального тиску вище допустимих меж (систолічний тиск вище 139 мм рт. ст. або (та) діастолічний тиск вище 89 мм рт. ст.).
Є два показника артеріального тиску:
– систолічний артеріальний тиск – тиск в артеріях, який створюється при скороченні серця і викиді крові в артеріальну частину судинної системи;
– діастолічний артеріальний тиск – тиск в артеріях в момент розслаблення серця, під час якого відбувається його наповнення перед наступним скороченням.
Трохи статистики
Серед загальної кількості захворювань серцево-судинної системи найбільш розповсюдженим захворюванням є гіпертонічна хвороба – понад 45%. Станом на початок поточного року в закладах охорони здоров’я, що належать комунальній власності територіальної громади м. Києва, було зареєстровано понад 699 тисяч випадків гіпертонічної хвороби, в тому числі 41 тисячу випадків – вперше в житті. Виявляється ця патологія і серед дітей (284 випадки), але найбільше гіпертонічна хвороба поширена серед дорослого населення – майже 30% осіб віком 18 років і старші страждають на артеріальну гіпертонію.
Серед всіх форм гіпертонічної хвороби, що виявляється, – майже 30% припадає на так звану ессенціальну (неускладнену) гіпертонію, 45% – на гіпертонію з ішемічною хворобою серця, 25% – на гіпертонію з цереброваскулярною хворобою.
Щорічно від хвороб системи кровообігу помирає понад 20 тисяч жителів міста. Смертність від захворювань системи кровообігу найвища і в 2019 році становила понад 64 % від загальної кількості померлих. В 2018 році 1100 хворих померло від інфаркту міокарда (37,8 на 100 тисяч населення) та 2493 – від інсульту головного мозку (85,7 на 100 тисяч населення).
Симптоми артеріальної гіпертонії
Протягом деякого часу пацієнти можуть не знати про свою хворобу, не пред’являти скарг, мати високу життєву активність, хоча іноді можуть траплятися напади нудоти, вираженої слабкості та запаморочення. Але і тоді багато хто вважає, що все це від перевтоми. Скарги при гіпертонії виникають в тому випадку, коли уражаються так звані органи-мішені, найбільш чутливі до підйому артеріального тиску. Поява у пацієнта запаморочення, головного болю, шуму в голові, зниження пам’яті та дієздатності вказують на початкові зміни мозкового кровообігу. Задишка при фізичному навантаженні, скарги на серцевий біль є ознакою гіпертрофії лівого шлуночку серця. Ураження судин очей призводить до погіршення зору, розвитку сліпоти. Постійний високий артеріальний тиск часто призводить до ураження нирок.
Фактори ризику артеріальної гіпертонії
- Спадковість – люди, у яких серед родичів є хворі на гіпертонічну хворобу, найбільш схильні до розвитку в них цієї патології
- Чоловіча стать (встановлено, що захворюваність чоловіків артеріальною гіпертонією достовірно вище, ніж захворюваність жінок. Справа в тому, що жіночі статеві гормони (естрогени) перешкоджають розвитку гіпертонічної хвороби. Але такий захист, нажаль, недовговічний. Настає клімактеричний період, рятівна дія естрогенів закінчується, і захворюваність жінок вирівнюється із захворюваністю чоловіків)
- Підвищена маса тіла
- Малорухомий спосіб життя
- Надмірне вживання алкоголю
- Вживання великої кількості солі з їжею
- Надмірне вживання тваринних жирів
- Паління
- Стреси (коли в кров поступає велика кількість «пресорних» гормонів, тобто таких, що викликають спазм артерій)
Ускладнення при артеріальній гіпертонії
- гіпертонічні кризи
- порушення мозкового кровообігу (геморагічні або ішемічні інсульти)
- інфаркт миокарду
- нефросклероз (зморщена нирка)
- серцева недостатність
- аневризма аорти
Профілактика артеріальної гіпертонії
- відмова від паління
- нормалізація маси тіла
- зниження споживання алкогольних напоїв < 30 г алкоголю за добу у чоловіків
- і 20 г на добу у жінок
- збільшення фізичного навантаження — регулярні фізичні вправи по 30-40 хвилин не менше 4 разів на тиждень
- зниження вживання харчової солі до 5 г на добу
- зміна режиму харчування зі збільшенням споживання рослинної їжі, зменшенням вживання тваринних жирів, збільшенням в раціоні калію, кальцію, що містяться в овочах, фруктах, зернових, та магнію, що міститься в молочних продуктах.
За даними ВООЗ, профілактика, спрямована на зміну способу життя, є універсальною «вакциною» проти артеріальної гіпертензії, а застосування зазначених заходів сприяє зменшенню її нових випадків на 50%.
Людина повинна знати свій артеріальний тиск (АТ), розуміти підвищений він чи ні. При наявності артеріальної гіпертонії – лікувати її. Для цього різні експертні групи рекомендують проводити регулярні вимірювання AT практично здоровим людям. Саме усвідомлення свого стану може мотивувати зміну способу життя людини (відмову від шкідливих звичок, раціональне харчування тощо). Доведено, що своєчасне лікування артеріальної гіпертонії може зменшити імовірність розвитку і більш тяжкого перебігу захворювання. Зниження навіть незначних підвищень AT зменшує захворюваність і смертність від хвороб системи кровообігу. Чим нижчий рівень AT, тим менший ризик мозкових інсультів та ішемічної хвороби серця.
Шановні медичні сестри!
З нагоди Вашого професійного свята - Міжнародного Дня медичної сестри - прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров'я!
Професія медичної сестри - складна і багатогранна. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм, лишаючись при цьому ледве помітною, але вкрай значущою. Саме тому лікарі високо цінують Вашу невтомну працю, а пацієнти - увагу та турботу.
Медсестра - не просто професія, це стан душі, здатність щохвилини співчувати людському болю і стражданню та сповна надавати необхідну медичну та психологічну допомогу хворому.
У Міжнародний День медичної сестри щиро бажаємо всім медсестрам, фельдшерам, акушеркам, лаборантам здоров'я, невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя!
Офіційно свято встановлено у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста. Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно 12 травня – у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів. Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.
Всесвітній день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.
Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань 8 травня 2023 року був пидписаний Указ Презедента Укаїни №266/2023, в якому День Європи в Україні, тепер відзначається щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу. Указ Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи», згідно з яким свято відначалось в третю суботу травня, втратив чинність.
Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
Як відомо, 7 травня 1945 року був підписаний Акт воєнної капітуляції Німеччини, який набув чинності 8 травня о 23:01. З цієї нагоди цього дня в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування.
В Україні День пам’яті та примирення встановлений згідно з Законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років". Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Цей день встановлений задля вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих.
Висловлюємо безмежну вдячність усім, хто ратною працею наближав довгоочікуваний день визволення та кував перемогу в тилу. Низький уклін вам за це!
Бажаємо всім захисникам Вітчизни міцного здоров’я на довгі літа, щастя, злагоди та мирного неба над головою вам і вашим родинам.
Низький уклін, вічна пам’ять і слава визволителям, котрі зі зброєю в руках захистили свободу і незалежність нашої країни.
Всесвітній день Червоного Хреста Червоного Півмісяця відзначається 8 травня щороку.
День Червоного Хреста і Червоного півмісяця заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився цього дня в 1828 році. У середині минулого століття з його ініціативи вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. У 1863 р. за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному товариству Червоного Хреста.
Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 р. на 13-й міжнародній конференції в Гаазі, де був прийнятий статут організації, який змінювався згодом у 1952 і 1965 роках.
На 25-й міжнародній конференції ЧХ, що відбулася в жовтні 1986 р., було затверджено нову назву організації - Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Завдання МКЧХ - надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час збройних конфліктів, допомога жертвам стихійних лих. Основні принципи діяльності руху - гуманність, неупередженість, добровільність, єдність, універсальність.
Почався Всесвітній тиждень імунізації, тож ЮНІСЕФ разом з Міністерство охорони здоров'я України підготували багато цікавого для вас і дітей. Дитячі точки «Спільно» ЮНІСЕФ перетворяться на точки з захопливими вікторинами про здоров’я та його захист, з мегарозмальовкою, яскравою фотозоною та унікальною можливістю зробити щеплення від небезпечних хвороб прямо на місці.
27-28.04 — запрошують учнів шкіл, попередня реєстрація обов’язкова.
29-30.04 о 14:00 – чекають всіх охочих. Дитячі точки «Спільно» ЮНІСЕФ, де окрім всіх активностей, буде доступна мобільна вакцинальна бригада Міністерства охорони здоров’я України, і ви зможете зробити щеплення дітям безплатно:
- м. Запоріжжя, вул. Ладозька, 2а
- м. Запоріжжя, вул. Запорізька, 1а
- м. Запоріжжя, вул. Лахтинська, 9
Детальніше за посиланням.
Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
У вересні 2003 року на саміті СНД Президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада голів держав СНД підтримала цю пропозицію.
Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.
У цей день вшануймо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.
Завданням і викликом 2022 року для усього світу – не допустити нового Чорнобиля!
У 2022 році Україна має боронити свою землю від російського агресора і знову стояти на охороні всього світу від катастрофи.
У перший день війни Чорнобильська атомна електростанція була захоплена російськими військовими, тоді ж були вчинені провокації зі сторони рф, взято в полон захисників ЧАЕС та вивезено частину її обладнання.
Україна і світ з острахом спостерігали за тими подіями. Адже це страшно — вдруге пережити катастрофу подібного масштабу.
За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я, день народження Джеймса Паркінсона, 11 квітня, оголошено Всесвітнім днем боротьби з паркінсонізмом. Символом міжнародного руху став червоний тюльпан, який було встановлено на Люксембурзькій конференції, присвяченій 9-му Всесвітньому дню хвороби Паркінсона у 2005 році.
Головна мета заходу – підвищити поінформованість суспільства про це захворювання, надати психологічну та моральну підтримку хворим паркінсонізмом та їх сім’ям. Паркінсонізм — загальний термін, котрий використовують для опису симптомів тремору, м’язової ригідності та повільного руху. Хвороба Паркінсона є найпоширенішим типом паркінсонізму.
Хвороба Паркінсона (ХП) – це хронічно прогресуюче захворювання центральної нервової системи, головними ознаками якого є порушення пластичності рухів. Ця недуга входить до числа чотирьох найбільш частих нейродегенеративних захворювань у людей похилого віку, вражає приблизно 1% осіб старше 65 років. Згідно зі статистикою МОЗ, в Україні зареєстровано понад 23 000 людей із хворобою Паркінсона, кожного року про цей діагноз дізнаються від лікарів близько 2 500 українців. Симптоми хвороби Паркінсона зазвичай починають розвиватися, коли близько 80% нервових клітин у субстанції мозку nigra втрачені, що призводить до чотирьох ключових моторних симптомів: тремор рук і ніг в стані спокою, ригідність і скутість верхньої частини тулуба, сповільненість рухів, порушення координації і контролю рухів. Окрім рухових симптомів хвороба Паркінсона супроводжується і немоторними ознаками: болями, порушеннями сну, закрепами, проблемами із сечовипусканням, порушеннями мовлення, депресією, тривожними станами, втомою. Велике значення у розвитку хвороби мають генетична схильність, вік і фактори зовнішнього середовища (пестициди й гербіциди, що використовуються в сільському господарстві та в транспорті або промислові забруднення). Взаємодія цих факторів ініціює процеси дегенерації у нейронах стовбура головного мозку. Якщо не лікуватися, людина втрачає здатність рухатися самостійно і потребує постійної сторонньої допомоги. Тому необхідно виявити проблему якомога раніше. Існують спеціальні методи діагностики, які допомагають виявити хворобу Паркінсона на ранніх стадіях. Це спеціальні неврологічні тести, нейропсихологічне тестування, МРТ, ПЕТ, електронейроміографія тощо.
Запобігти хворобі Паркінсона допоможе органічне харчування, свіжі овочі (броколі, шпинат, зелень, брюссельська капуста, спаржа), вітаміни, регулярні фізичні вправи, ходьба, їзда на велосипеді, уникання стресу (у складній життєвій ситуації намагайтеся відшукати позитивні моменти). Сучасні досягнення у вивченні патогенезу хвороби Паркінсона, створення нових лікарських препаратів та розроблення сучасних схем їх застосування дозволяють досягнути оптимальної якості життя пацієнтів на тривалий час.
У разі наявності симптомів хвороби Паркінсона необхідно звернутися до сімейного лікаря для подальшого обстеження.
Всесвітній день здоров’я цього року присвячується питанням справедливості в охороні здоров’я і проходить під гаслом «Побудуємо більш справедливий, більш здоровий світ». А 2021 рік в цілому ВООЗ визначила як Міжнародний рік медико-санітарних і соціальних працівників на знак поваги і вдячності працівникам медичної та соціальної сфер за їх наполегливу самовіддану працю в боротьбі з пандемією коронавирусної інфекції. Програми міжнародних і національних конференцій та форумів цього року передбачають дослідження різних аспектів проблем здоров’я населення та його охорони, насамперед у період пандемії COVID-19 та шляхів боротьби з нею, включаючи медико-соціальні, профілактичні, клінічні, епідеміологічні, організаційно-управлінські, фармакологічні, економічні, освітні, правові аспекти тощо.
7 квітня, щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я в рамках ООН (ВООЗ). Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно зданими вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість. Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий — необхідність вести здоровий образ життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий образ) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля. ВОЗ присвячує кожен щорічний Всесвітній день здоров'я будь-яким темам і проводить різні пропагандистські заходи, як в цей день, так і тривалий час після 7 квітня. Зокрема, їм приділяють увагу Генеральний секретар ООН і Генеральний директор ВОЗ в своїх щорічних посланнях, присвячених цьому дню.
Саме тому, з метою популяризації здорового способу життя, а також формування уявлення про здоров’я значною мірою залежить від нас самих, до Всесвітнього дня здоров’я Державною бібліотекою України для молоді був підготовлений бібліографічний список за темою: «Бути здоровим – вимога часу», який складається з двох розділів: Хороше здоров’я – це не лише відсутність хвороб; Коронована пандемія: тест на людяність і власну відповідальність за все, що трапляється на нашій планеті.
Бути здоровим – вимога часу, яка має прямий стосунок до Всесвітнього дня здоров’я. Здоров’я – це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. Піклуватися про своє здоров’я – це актуально, модно і престижно.
Колектив КНП «Міська лікарня №8» ЗМР висловлює співчуття колезі Людмилі Ясинській з приводу втрати сина Дениса «Вікінга» Ясинського. Денис був учасником Революції Гідності, ветераном АТО, керівником Запорізького обласного осередку «Сокіл», а пізніше і Запорізької міської організації ВО «Свобода». Загинув від ворожого артилерійського снаряду 31 березня, залишившись прикривати побратимів під час бою з окупантами. Нагороджений відзнакою «За сприяння Збройним Силам України» за «Участь в АТО».
Зі щирою скорботою та світлою пам’яттю.
Перша українська конституція була прийнята на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року.
Повна назва цього документа – «Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою».
Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обґрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Оригінал першої сторінки Конституції зберігається в Національному архіві Швеції. Остання сторінка україномовного документу – у Російському державному архіві давніх актів (м. Москва) із оригінальним підписом Пилипа Орлика та печаткою Війська Запорозького.
Прогресивне людство зберігає пам’ять про Пилипа Орлика, насамперед, як про автора першої в історії людства конституції демократичного суспільства.
Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише сімдесят років потому.