Державний Прапор України – це офіційний символ, яким пишається кожен українець. Синьо-жовтий біколор прославляє нашу Україну у різних куточках світу, на всіх континентах планети Землі. Його яскраве полотнище з гармонійним поєднанням кольорів неодноразово поважно майоріло на п’єдесталах слави, на підкорених вершинах гір, над спорудами державних установ, консульств та посольств, на суміжних із сусідніми державами кордонах. Український блакитно-жовтий стяг гордо підноситься на територіях Донбасу, де мужні воїни світла й добра боронять українську землю, відстоюють державну цілісність та суверенітет.

Державний Прапор України – це наша гордість, наша національна святиня із багатовіковою історією свого існування. Щорічно День державного Прапора України відзначається 23 серпня на загальнодержавному рівні з гучними урочистостями, які славлять велич українського народу та його традицій. На атласному полотнищі національного знамена міцними нитками прошитий довгий шлях державотворчого процесу – омріяного й вистражданого нашим сильним, терплячим і незламним народом. Формування поваги до національної символіки нерозривно пов’язане з високими патріотичними почуттями, з любов’ю до рідного краю та Батьківщини.

Історія сучасного святкування Дня державного Прапора бере свій початок із 1990 року, коли його відзначення відбувалося на муніципальному рівні в Києві. 24 липня синьо-жовтий прапор було піднято над столичною мерією. Після провалу путчу в Москві 23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий прапор до сесійної зали Верховної Ради України. Наступного дня було проголошено незалежність України, а історичний прапор відправили до музею ВРУ.

4 вересня 1991 року національний прапор України було піднято над будинком парламенту. 18 вересня 1991 року президія Верховної Ради України своєю постановою "Про прапор України" фактично надала двоколору статус офіційного прапора. Саме із цього дня під синьо-жовтим прапором почали працювати українські дипломатичні відомства, в урочистій атмосфері складали присягу військовослужбовці тощо.

28 січня 1992 року ВРУ прийняла постанову «Про затвердження державним прапором України національного прапора», яким вже офіційно затвердила прямокутне полотнище із двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору і нижньої – жовтого.

Прийміть вітання із Днем затвердження державного Прапора, Нехай небо буде мирним і такого ж чистого блакитного кольору, як на нашому державному прапорі, а ниви рясніють щедрими золотими врожаями. В умовах непростого сьогодення і загрози масштабної ескалації з боку Росії мир на нашій землі є найвищим благом. Нехай Ваше життя буде яскравим і багатим, як наш Державний стяг.

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (далі – УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха для українського державотворення.

24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Втім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991-го насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті її проголосила Українська Центральна Рада 22 січня 1918 року IV Універсалом. А за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві сталася не менш вагома подія – об’єднання в одну державу Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Через невдачу Української революції 1917–1921 років державність зберегти не вдалося. Як наслідок, у XX столітті українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.

Гасла до відзначення Дня Соборності: “Україна соборна. Разом до перемоги!” “Вертаємо своє. Соборність – мета перемоги” Ключові повідомлення 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. 105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути “самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу”. Цей факт абсолютно руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Українська держава ніколи не існувала, її вигадали більшовики. 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991 року відбулося її відновлення.

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців розділених кордонами тогочасних імперій.

На початку ХХ століття українці об’єднались після падіння імперій. Сьогодні Україна відновить соборність після перемоги над російським агресором. Термін “соборність” має кілька значень. Це і об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. А також і духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Але соборність – це також і територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта всіх українських земель є нашою спільною метою.

Соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.

Сьогодні Соборність для України – деокупація всіх територій України, захоплених ворогом, відновлення єдності із Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, з різних регіонів, разом працюємо, створюємо знакове і важливе, боремося із окупантами, відстоюємо свою соборність і волю заради власної держави.

Радянська та російська пропаганда завжди нав’язували нам переконання, що українці діляться на “східняків” і “западенців”. Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість и спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає майбутнє. Таким чином, антиукраїнська пропаганда зазнала краху.

Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки через більшовицьку окупацію з використанням методів “гібридної війни”: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримка антиукраїнських рухів. Сьогодні Російська Федерація як спадкоємиця більшовиків знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Але нині ми монолітні у боротьбі проти ворога. І світ з нами.
Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність буде цілковито відновлена після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.

Від 2014 року Україна бореться за територіальну цілісність і соборність. Російський агресор тимчасово окупував окремі українські регіони. Але всі захоплені території обов’язково будуть звільнені і Україна буде цілісною. Соборність – мета Перемоги.

Дорогі друзі!

Цей рік був непростим для кожного з нас. Але разом із труднощами він дав нам розуміння абсолютної незламності. Він зробив нас сильнішими!
За цей рік ми не просто вистояли. Ми виросли, стали кращими та продовжуємо розвиток! Ми віримо в краще і рухаємося вперед, віримо в наші Збройні сили України.
Напередодні Нового 2023 року щиро бажаю Вам міцного здоров’я, перемоги, затишку у кожній родині!
Не відкладайте на завтра те, чому можете порадіти сьогодні: новому ранку, зимі, чашці бадьорої кави!
Нехай Новий рік принесе мир у нашу країну та у весь світ!

Колектив 8 міської лікарні висловлює скорботу з приводу передчасної смерті на 59 році життя після важкої та довготривалої хвороби, завідувача терапевтичного відділення Хока Мохаммада Ахмадала 16.12.2022.
Все життя він присвятив медицині. Загальний медичний стаж складає 33 роки. В нашому лікувальному закладі він працював 22 роки, із них 19 років завідуючим терапевтичного відділення.
Світла та вічна пам'ять нашому колезі, професіоналу своєї справи, відповідальній та високопорядній людині.
Щирі співчуття рідним та близким.
Вічна пам'ять!

Астма вважається невиліковною хворобою, науковцям досі не вдалося точно визначити основні причини її виникнення. Однак більшість експертів погоджуються, що найбільш поширеними факторами ризику є генетична схильність в поєднанні з зовнішніми подразниками.

Бронхіальна астма проявляється по-різному, періодично або постійно.

Це можуть бути напади задухи, задишка, сухий і надривний кашель, свистячі хрипи при видиху, біль у грудях. Окремо виділяють кашльову форму захворювання, часто кашель посилюється вночі й відступає вдень.

Частота та ступінь важкості симптомів можуть бути різними. Наприклад, інтервал між нападами може коливатися від однієї години до одного дня. Як правило, напади відбуваються під час фізичної активності або вночі.

До найпоширеніших причин бронхіальної астми належать алергени, спадкова схильність, шкідливі умови праці (вплив хімічних подразників, особливо на робочому місці), низька вага при народженні та/або куріння матері під час вагітності, ожиріння, низька фізична активність, часті респіраторні захворювання, деякі медикаменти. 

Аспірин, група протизапальних і знеболюючих препаратів, ліки від тиску (бетаблокатори) також можуть стати поштовхом для розвитку брохніальної астми.

Розвитку хвороби можуть сприяти домашні алергени (пил і пилові кліщі, пліснява), домашні тварини (шерсть, пір’я, слина тощо), таргани і засоби побутової хімії.  

Можуть викликати посилення симптомів або розвиток ускладнень астми несприятливі погодні умови (холодне повітря), сильне емоційне (страх або гнів) та фізичне навантаження.

ЯК ЗМЕНШИТИ РИЗИКИ БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ

Слідкуйте за чистотою вдома – регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення.

Стежте за рівнем сухості повітря, за потреби – зволожуйте і фільтруйте його спеціальними приладами.

Обмежте використання побутової хімії, а під час прибирання користуйтеся гумовими рукавичками і маскою.

При перших підозрах на алергію зверніться до лікаря.

Оскільки поштовхом для розвитку астми можуть стати деякі препарати, не займайтесь самолікуванням, перед прийомом будь-яких ліків радьтеся з лікарем.

Будьте активними, навіть якщо ви не займаєтесь спортом, мотивуйте себе гуляти щодня за будь-якої погоди.

Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України

До складу української армії входять всі роди військ, які представлені Повітряними і Військово-морськими силами України, а також Сухопутними військами. У структуру Сухопутних військ входить армійська авіація і аеромобільні війська, механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, високомобільні десантні війська і Війська протиповітряної оборони. У структуру Повітряних сил включені винищувальна і штурмова авіація, розвідувальна, транспортна і бомбардувальна авіація, зенітно-ракетні та радіотехнічні війська.

Доблесть і честь солдатів і офіцерів - в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців, солдатів і офіцерів, генералів та адміралів, бажаємо їм міцного фізичного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів, кохання і всіх благ!

Зі святом!

Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участі німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом. У 1987 році в світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. – понад 100 мільйонів.

Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими керувались люди щодня. Одним з них було побратимство – духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу в скрутну годину.

Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році, саме революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерського руху в нинішній Україні. Люди жертвували усім: часом, грішми, часто здоров’ям і життям. Величезний тягар турбот винесли на собі волонтери у війні з російським окупантом. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали допомогу, везли на передову все, що могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували вареники та борщові набори.

Сучасна історія боротьби за незалежність України доводить усім, що волонтерство – це стовідсотково покликання, прагнення щирої і високодуховної людини зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки. Це потужний громадський рух, неймовірний імпульс високого добра, найшляхетніша людська діяльність.

Завдяки праці волонтерів зла стає менше в світі, хворі, самотні, незахищені люди отримують опіку і тепло добрих сердець.

Дорогі волонтери, прийміть щиру вдячність за вашу працю, за сміливість, наполегливість, за вміння розпізнати потреби людей і вчасно допомогти, за ваші палкі серця, що зігрівають людські душі.

Нехай ваше добро повертається до вас сторицею!

Здоров’я вам, сил, невичерпної енергії, однодумців і людської вдячності!

Слава Україні!

Щороку, 1 грудня, відповідно до рішень Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятих у 1988 році, Україна разом з міжнародною спільнотою традиційно відзначає Всесвітній день боротьби із СНІДом.

Основна мета цього дня - звернути увагу суспільства до проблем ВІЛ/СНІДу, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-інфекції.

Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж майже 30 років усе ще залишається актуальною для світової співдружності. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

Важливим моментом у запобіганні поширення СНІДу є активне залучення до боротьби з хворобою людей, які живуть з ВІЛ/СНІД. Діяльність сміливці, які не змирилися з невідворотністю, а почали активну роботу щодо захисту прав хворих, пропагування профілактики страшної хвороби, сприяла стабілізації ситуації, що склалася внаслідок поширення СНІДу в Україні.

1грудня – це день солідарності і виявляння толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також прихильності до формування здорового способу життя, як важливого життєвого орієнтира для кожного громадянина.

1 грудня в багатьох країнах світу відзначається День невролога (невропатолога). Лікар-невролог – фахівець, який займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань центральної та периферичної нервової системи

Найбільш важливою проблемою неврології є цереброваскулярні захворювання, зокрема, інсульти. У багатьох країнах світу профілактика та лікування цієї недуги офіційно визнані пріоритетними завданнями охорони здоров’я.

Інсульт – одна з основних причин смертності не тільки в Україні, а у світі. Щорічно понад 100 тисяч українців помирають від цієї хвороби.
Відвідати лікаря-невролога потрібно обов’язково, якщо ви відчуваєте:
• шум у вухах
• постійну та сильну головну біль або ж мігрень
• запаморочення, непритомність, розлади свідомості
• порушення сну
• погіршення пам’яті
• оніміння або відчуття поколювання в кінцівках
• біль у спині
• порушення координації рухів

Вітаємо з професійним святом лікарів-неврологів та бажаємо успіхів у їхній нелегкій праці!

З 2012 року щорічно 28 листопада у всьому світі відзначають Всесвітній день співчуття (World Compassion Day) або Всесвітній день милосердя. Ініціатором та ідейним натхненником свята є індійський журналіст, поет і телеведучий, громадський діяч і активіст в області захисту тварин - Прітіш Нанді.

Головною метою створення Дня співчуття є заклик до любові, миру і взаєморозуміння, а основною ідеєю - пропаганда ахімси. Ахімса - це стародавній індійський принцип поведінки і способу дій, в основі якого лежить уникнення насильства, вбивства і нанесення шкоди ні дією, ні словом, ні думкою. Цій чесноті всіх систем індійської філософії найбільш близькі такі поняття, як каруна (співчуття) і майтри (дружелюбність). Філософія ахімси зосереджена на необхідності співчуття до тварин і всіх живих істот на планеті.

Співчуття - це перш за все здатність відчути чужий біль, як свій, і без роздумів надати допомогу ближньому. Таким чином, співчуття означає приєднання до чужих болючих почуттів, вміння встати на місце іншої людини і прожити те, що переживає вона в даний момент часу.

Багато також називають співчуття співпереживанням, співчуванням, які дають зрозуміти готовність особистості взяти на себе частину болю, яку відчуває ближній, щоб останньому стало краще. У повсякденному житті співчуття і милосердя виявляються різними способами. Наприклад, волонтери і люди, які беруть участь в добродійності - це яскравий приклад тих, у кого почуття жалю є провідним. Вони безкорисливо, за покликом серця допомагають бідним, біженцям, дітям-сиротам та іншим нужденним.

У відносинах між людьми співчуття - це вміння допомогти, підтримати у важку хвилину, розділити негативні емоції ближнього. У християнстві співчуття - це заповіт, який закликає ставитися до інших так само, як ми хочемо, щоб ставилися до нас. В буддизмі співчуття - це бажання позбавити від страждань весь світ, а в індуїзмі єдиний шлях до просвітління лежить через співчуття: тільки через нього людина здатна на справді високі, чисті діяння.

Насправді, співчуття розвиває в людині всі її найкращі якості - милосердя, людяність, доброту, смиренність. Співчуття одночасно звільняє нас від негативних рис - злості, ненависті, гордості, ревнощів і інших порочних почуттів. Давайте ж будемо милосерднішими один до одного і добрішими! Повірте, при цьому Ви відчуєте себе набагато щасливішими!

Хронічне обструктивне захворювання легень - це хвороба легень, для якої характерним є хронічне порушення повітряного потоку в легенях, яке заважає нормальному диханню і повному видиху.

Питання своєчасної діагностики та ефективного лікування хронічного обструктивного захворювання легень  гостро стоїть у всіх країнах світу, в тому числі і в Україні.

ХОЗЛ діагностують у 8–22% людей віком  понад 40 років, переважно у  курців.

Частка ХОЗЛ (як однієї з провідних причин смертності) постійно збільшується внаслідок тривалого впливу факторів ризику і старіння населення.

Хронічне обструктивне захворювання легень - це хвороба легень, для якої характерним є хронічне порушення повітряного потоку в легенях, яке заважає нормальному диханню і повному видиху.

Причини захворювання

Хронічне обструктивне захворювання легень розвивається, як правило, внаслідок тривалого впливу на дихальні шляхи будь-яких шкідливих, подразнюючих речовин.

Чинники, які можуть викликати захворювання:

 • інфекція (повторні гострі респіраторні вірусні захворювання підвищують ймовірність розвитку ХОЗЛ, особливе значення в цьому відношенні надають риновірусній  інфекції);
 • професійні фактори (нерідко хворіють на ХОЗЛ ті особи, робота яких пов’язана з пилом, токсичними газами,  кислотами  тощо);
 • шкідливі речовини в атмосфері (захворюваність хронічним обструктивним захворюванням легень значно вище в індустріальних районах, населення яких змушене щохвилини вдихати з повітрям безліч хімічних речовин);
 • нікотин (у завзятих курців ХОЗЛ зустрічається набагато частіше, ніж у некурящих осіб).

Існує гіпотеза про те, що для розвитку хвороби недостатньо одного впливу ззовні, необхідна ще генетична схильність до пошкодження нижніх дихальних шляхів.

І дійсно, давно помічено, що ХОЗЛ зустрічається, як правило, у осіб, чиї близькі родичі страждали (або страждають) даною патологією.

Однак на сьогоднішній день точні генетичні механізми цього не встановлено.

Під впливом вищезгаданих чинників пригнічуються захисні механізми бронхів, в їх стінках розвиваються запальні зміни (набряк, виділення великої кількості слизу), стінка спазмується, трахея і бронхи втрачають еластичні властивості.

Всі ці зміни і призводять до утруднення проходження потоку повітря через уражені відділи бронхів, що проявляється відповідною клінічною симптоматикою.

 Крім того, одним з важливих чинників стрімкого збільшення кількості людей з діагнозом ХОЗЛ фахівці називають недостатню поінформованість людей про захворювання і його симптоми.

                                                     Симптоми

На перших етапах ХОЗЛ будь-які симптоми відсутні, але функція легенів погіршується.

 До моменту, коли більшість пацієнтів звертаються до лікаря з приводу появи симптомів, захворювання може бути вже на досить тяжкій стадії, а в дихальній системі вже відбулися безповоротні зміни.

У таких випадках можливості терапії обмежені і хворі страждають від виснажливих проявів хвороби, частих її загострень.

Основні симптоми ХОЗЛ:

 • хронічний кашель, який може бути періодичним або щодня, часто наявний протягом усього дня, іноді — лише вночі;
 • хронічне виділення мокроти (вважають, що хронічне виділення мокроти в будь-якому разі може свідчити про ХОЗЛ);
 • задишка, яка прогресує.

Із розвитком хвороби утруднюється щоденна фізична активність, наприклад, хворому важко підійматися сходами.

Діагноз встановлюється за допомогою так званої спірометрії, яка встановлює, наскільки глибоко дихає людина, як швидко входить і виходить повітря з легень.

Хвороба розвивається повільно і частіше за все проявляється після 40 років. З поширенням куріння на жіночу частину населення, а також ризиками впливу забрудненого повітря приміщень, хвороба уражує жінок та чоловіків майже в однаковій мірі.

 

Лікування та реабілітаційні заходи

Головна мета лікування ХОЗЛ – попередити подальший розвиток хвороби, її ускладнень, зниження вираженості симптомів.

Для цього хворому можуть призначаються наступні препарати: бронхолітики, глюкокортикостероїди, муколітики та антиоксиданти.

 Реабілітаційні заходи:

 • Тренування дихальної мускулатури;
 • Фізичні вправи при зростаючому навантаженні - як частина легеневої реабілітації. Проводяться з метою підвищення фізичної витривалості та адаптації до звичайних навантажень.

                                              Профілактичні заходи

Найефективнішим заходом профілактики є утримання від куріння тютюну, в тому числі пасивного.

Фахівці охорони здоров'я рекомендують звертатися до лікаря у разі появи задишки при ходьбі по сходах або похилих поверхнях, кашлю і хронічного виділення мокротиння у курців старше 40 років.

Незважаючи на те, що ХОЗЛ невиліковна, при своєчасному зверненні за медичною допомогою та належному лікуванні можливо контролювати симптоми, уповільнити розвиток хвороби, забезпечити достатньо високу якість життя.

Лише здоровий спосіб життя, відмова від куріння, раціональне харчування та своєчасне ефективне лікування дозволять боротися із симптомами хвороби, поліпшити якість життя і уповільнити процес прогресування захворювання!

Свято закликає курців кинути курити на 24 години

Щороку третього четверга листопада у світі святкується Міжнародний день відмови від куріння. 2021 року він випав на 18 листопада. Цей щорічний захід спонсорується Американським онкологічним товариством (ACS) і покликаний спонукати людей кинути курити тютюн. Міжнародний день відмови від куріння закликає курців кинути курити на 24 години, сподіваючись, що це стане першим кроком до того, щоб кинути курити назавжди.

Міжнародний день відмови від куріння виник унаслідок низки подій, що відбулися у 1970-х роках. 18 листопада 1976 року у Каліфорнії відбувся перший великий рух щодо відмови від сигарет. За даними каліфорнійського відділення ACS, того дня майже 1 мільйон людей кинули палити цигарки. 1977 року акція вже була проведена по всій країні.

При цьому різні люди кидають палити по-різному. Є ті, хто кидає раптово і повністю, і ті, хто йде від цього поступово. Деяким людям потрібні замінники і фактори, що відволікають, щоб придушити тягу, а іншим потрібні спеціальні ліки. Незалежно від того, який підхід ви виберете, Міжнародний день відмови від куріння – чудова нагода зробити перший крок.

Є безліч переваг одного дня без цигарок. Усього через 20 хвилин без сигарети частота серцевих скорочень падає. Як і артеріальний тиск. Через дванадцять годин організм очистить організм від останньої сигарети.

Це чудовий початок. Якщо ви протримаєтеся довше одного дня, ризик серцевого нападу почне знижуватися разом із серцевими захворюваннями та інсультом.

Через 2 дні все стає краще на смак та запах. Це тому, що ваші нерви відвикають від диму.

День 3 може бути важким. Нікотин залишає ваше тіло, і можуть виникнути симптоми відміни, але ви можете зробити це.

До першого місяця ви можете помітити, що дихайте краще. Кашель менший. Ваші легені стануть чистішими.

   

Бережіть своє здоров’я!

В один день з Всесвітнім днем ​​боротьби з цукровим діабетом (World Diabetes Day), а саме 14 листопада кожного року відзначають професійне свято - День ендокринолога. І це не випадково, адже цукровий діабет - це патологія ендокринної системи. Ендокринологія вивчає причини, механізми прояву і розвитку різних ендокринних захворювань. Ключова роль відводиться синтезу і механізму дії гормонів.

Насправді, ендокринна система нерозривно пов'язана з іншими системами нашого організму. В спектр кваліфікації лікаря-ендокринолога входять захворювання залоз внутрішньої секреції, що регулюють переважну більшість процесів в організмі людини.

Давайте перерахуємо патології і хвороби, в лікуванні яких Вам обов'язково допоможе ендокринолог: цукровий діабет (першого і другого типу); мастопатія; безпліддя; онкозахворювання ендокринної системи; акромегалія (патологічне збільшення частин тіла, яке обумовлюється дисбалансом гормону росту); гігантизм; дифузний зоб; гіпотиреоз (дефіцит тиреоїдних гормонів); кісти і вузли щитовидної залози; ожиріння; нецукровий діабет; остеопороз; гіпоглікемія (стан, що характеризується зниженою концентрацією глюкози в крові); передменструальний синдром; синдром хронічної втоми.

Якщо Вас турбують часте серцебиття, емоційна нестійкість, сонливість, млявість, збільшення або втрата ваги, пітливість, то Вам обов'язково потрібно потрапити на огляд до ендокринолога і пройти відповідне обстеження для виключення патології щитовидної залози. Часте сечовипускання, сильна спрага можуть бути симптомами діабету (як цукрового, так і нецукрового), тому в такому випадку Вам також потрібно консультація ендокринолога.

На сьогоднішній день у ендокринологів досить широке коло діяльності, тому перспектива працевлаштування є досить високою. Ендокринологія активно розвивається, розробляються новітні методи діагностики та лікування, удосконалюються старі методики.

З особистих людських якостей для лікаря-ендокринолога одними з найважливіших є:

 • гуманність по відношенню до пацієнта;
 • відповідальність за свої дії;
 • порядність;
 • інтелігентність;
 • впевненість в собі і врівноваженість;
 • самостійність у прийнятті рішень;
 • добре розвинене аналітичне мислення і спостережливість.

Шановні ендокринологи! Прийміть сьогодні найтепліші побажання на свою адресу, в зв'язку з Вашим професійним святом! Нехай щитовидна залоза завжди підпорядковується логіці! Нехай завжди Вас пацієнти поважають, на роботі цінують!

Щороку 12 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з пневмонією. Обласний центр громадського здоров’я нагадує про серйозність цього захворювання.

Мета цього дня – активізація боротьби з пневмонією за допомогою комплексу заходів щодо профілактики та лікування цього захворювання. Пневмонія, або запалення легенів — це гостре захворювання інфекційної природи, що вражає легеневу тканину.

Хворий на пневмонію потребує якнайшвидшої діагностики та стаціонарного лікування у спеціалізованих медичних установах.

Причини пневмонії

Головні збудники пневмонії — бактерії, віруси, грибки та деякі найпростіші мікроорганізми. А найпоширеніша причина вірусної пневмонії — респіраторно-синцитіальна вірусна інфекція (гостра вірусна хвороба з групи ГРВІ).

Також можливий розвиток запалення легень через уживання деяких медичних препаратів, унаслідок автоімунних захворювань тощо.

Шляхи передавання інфекції

Є кілька механізмів інфікування:

 • респіраторно-синцитіальний вірус потрапляє в організм, коли людина торкається предметів, на яких є віруси, бактерії чи грибки, а потім — очей або носа; 
 • повітряно-крапельним шляхом (через носову чи ротову порожнину) поширюються як віруси, так і бактерії;
 • через кров часто відбувається бактеріальне зараження немовлят під час пологів або відразу після народження.

Найчастіші симптоми пневмонії

 • підвищення температури тіла (38–39 °C, рідше — 37,2–37,4 °C), лихоманка;
 • кашель із виділенням слизово-гнійного (зеленкуватого) або навіть гнійного мокротиння, інколи може бути «сухе» покашлювання;
 • відчуття браку повітря, зниження апетиту;
 • втома, сонливість, пітливість;
 • задишка внаслідок фізичного навантаження, інколи біль за грудиною;
 • втягнення грудної клітки — під час вдихання западає її нижня частина (у здорової людини грудна клітка розширюється під час вдихання);
 • свистячі хрипи під час дихання (частіше за вірусних інфекцій).

За пневмонії часто вислуховують хрипи в легенях. Але вислухати їх удається не завжди. Діагностувати недугу допомагають рентген і комп’ютерна томографія, пульсоксиметрія, аналіз крові та мокротиння.

Лікування пневмонії

Лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. Якщо у вас з’явилися симптоми або підозра на пневмонію, негайно зверніться до лікаря! Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і призначити відповідне лікування.

Самолікування, особливо із використанням антибіотиків, може значно ускладнити діагностику пневмонії та подальшу фахову терапію!

Профілактика пневмонії у дітей і дорослих передбачає:

 • щеплення;
 • зміцнення імунітету;
 • достатнє та збалансоване харчування;
 • здоровий спосіб життя;
 • регулярну фізичну активність на свіжому повітрі;
 • дотримання правил особистої гігієни;
 • адекватне лікування інших проблем зі здоров’ям;
 • дослідження середовища.

Профілактика пневмонії у дітей є одним із основних елементів глобальної стратегії зниження рівня дитячої смертності. Найбільш ефективним методом профілактики пневмонії визнано планову вакцинацію проти Hib-інфекції, пневмококової інфекції, кору та кашлюку.

Бережіть себе та своїх близьких!

Будьте здорові!

Щорічно, 11 листопада, у багатьох країнах світу відзначається День офтальмолога. Це професійне свято фахівців, які лікують різноманітні захворювання очей. Завдячуючи офтальмологам, ми маємо можливість бачити та сприймати навколишній світ у всіх його неповторних відтінках та барвах, адже відомо, що до 90% інформації людина отримує саме через зір.
Лікарі-офтальмологи щодня стикаються з патологіями органу зору різного ступеня тяжкості. Деякі захворювання очей можуть проходити абсолютно безсимптомно і тому завдання лікаря-офтальмолога дуже відповідальна – виявити ці захворювання якомога раніше і врятувати зір. Однією з найбільш поширених у світі причин втрати зору залишається глаукома. Це небезпечне захворювання очей, що проявляється періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску з наступним ушкодженням зорового нерву, яке призводить до незворотньої втрати зору.

У День офтальмолога хочемо привітати всіх офтальмологів з професійним святом. Побажати їм успіхів у роботі, міцного здоров’я, благополуччя і миру!

Щорічно 29 жовтня ми відзначаємо Всесвітній день лікаря ультразвукової діагностики!

УЗД – один з найбільш затребуваних і доступних сучасних методів діагностики, що з кожним роком все більш прогресує та розвивається!

Актуальність профілактичного огляду завжди буде залишатися на першому місці, оскільки дозволяє нам попередити непередбачений розвиток хвороби.

УЗ-профілактичний огляд – не виняток! Цей золотий стандарт первинного обстеження, завдяки своєї безпеці, мобільності й точності, дозволяє на початкових стадіях виявити та попередити розвиток або загострення множинних хронічних захворювань  внутрішніх  органів людини.

У нас завжди є час почистити зуби, бо ми боїмося карієсу, але, на жаль, не завжди вистачає півгодини на рік для комплексного УЗ-обстеження всього організму.

Хочеться наголосити, по пунктах, коли треба робити комплексне УЗ-обстеження:

 • УЗ проф. огляд – проходити 1 раз на рік при відсутності патології;
 • коли ви знаєте про наявність хронічних захворювань – проходити 1 раз у 6 місяців;
 • при наявності гострого болю будь-якої локалізації та/або при будь-якихскаргах незрозумілого  походження – проходити негайно;
 • для дітей у піковий віковий термін – проходити  при досягненні 1 року, 3-4 років, у 6-7 років, 12-14 років.

Не гайте часу та не чекайте на обставини, що змусять зробити це невідкладно. Нехай кожен візит до клініки буде нормою, у доброму гуморі та в доречних цілях з метою попередити захворювання!

Ще раз вітаємо спеціалістів УЗ-діагностики! Пишаємося вашою досвідченістю та професіоналізмом, а позитивні відгуки пацієнтів – завжди наша найвища нагорода. Нехай так буде завжди!

Мета цього дня - підвищення обізнаності світової спільноти про проблему інсульту, важливість правильного й своєчасного надання першої допомоги, профілактичні заходи тощо.

За офіційною статистикою в Україні цереброваскулярні захворювання є причиною смертності № 2 (100 000–110 000 смертей, близько 14% усіх померлих). Щороку стається 100 000–110 000 інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30–40% хворих на інсульт помирають упродовж перших 30 днів і до 50% — протягом року від початку захворювання; 20–40% хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5% первинної інвалідності) і лише близько 10% повертаються до повноцінного життя.

Фактори ризику інсульту: високий артеріальний тиск, малорухливий спосіб життя, наявність шкідливих звичок (куріння і надмірне зловживання алкоголю), високий рівень холестерину в крові, ожиріння й діабет. Змінивши свій спосіб життя, можна значно знизити ризик інсульту.

Пам’ятайте, навіть при малій підозрі на інсульт необхідно негайно звернутись по екстрену медичну допомогу. Вчасна допомога — основний шанс врятувати життя й здоров’я.

Указом Президента України від 17 січня 2005 року № 42/2005 введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози.
Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, однак у одних ризик захворювання високий, а в інших - низький. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози - жінки. Фактори, що підвищують ризик захворювання, наступні: вік понад 40 років; спадкова і сімейна схильність; пізня менопауза; ранній початок місячних (до 12 років); пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність; переривання вагітності; фіброзно - кістозна мастопатія; ожиріння; паління. Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає - в середньому на 1-2% за рік - і в даний час у структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і щогодини від нього вмирає одна жінка. В цілому щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7, 5 тис. жінок по всій Україні.
На жаль, саме пізнє виявлення цього захворювання є однією з головних причин того, що хоча в світі помітна тенденція до зниження смертності (в середньому на 1% за рік), в Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності. Рак молочної залози діагностується в запущених стадіях у чверті українських пацієнток, і половина з них помирає вже протягом першого року після виявлення.
Не останню роль в пізньому зверненні до лікарів грає непоінформованість суспільства про справжній стан проблеми раку грудної залози, неконтрольований державою стихійний розквіт самореклами "народних цілителів», некомпетентних і, зазвичай, непорядних людей, а не лікарів-професіоналів. Через неправильне лікування хворі втрачають час, а хвороба набирає обертів.
Необхідно зазначити, що тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози після встановлення діагнозу на початкових стадіях хвороби (так звана нульова, перша і максимум друга - а всіх стадій існує п’ять) і правильно проведеного лікування - понад 25 років. Тобто, прогноз захворювання залежить від того, наскільки своєчасно вдалося діагностувати хворобу!
Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання, є самообстеження молочних залоз; клінічне обстеження молочних залоз; мамографія. З метою уточнення діагнозу лікар може призначити також деякі інші обстеження.

Професійне свято лікарів алергологів-імунологів – «День алерголога» відзначається щорічно 16 жовтня.
Термін «алергія» вперше був введений віденським педіатром Клеменсом Фон Пірке в 1906 році. Він зауважив, що у деяких з його пацієнтів спостерігаються симптоми, які могли бути викликані певними речовинами – алергенами з навколишнього середовища, такими, як пил, пилок рослин або деякі види їжі. Протягом довгого часу вважалося, що гіперчутливість розвивається у зв’язку з порушенням функції імуноглобулінів Е, проте незабаром стало ясно, що численні механізми з участю різних хімічних речовин викликають появу безлічі симптомів, раніше класифікованих як «алергія».
В останні десятиліття відзначається виражений ріст захворюваності алергією і лікарі-алергологи, що здійснюють діагностику та лікування цих недуг, не на жарт стурбовані цими тенденціями.
У їхнє професійне свято «День алерголога» – ми приєднуємося до численних привітань на адресу лікарів алергологів-імунологів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їхній медичній практиці, сімейного тепла, затишку, щастя і довгих років!

Щорічно в жовтні українці вшановують захисників і захисниць нашої Батьківщини, а також згадують тих, хто віддав життя за свободу України.

Саме 14 жовтня ми віддаємо шану героям, які захищали і захищають українську незалежність. Особливо актуальним це свято стало за часів військового конфлікту, коли наші бійці щодня ризикують життям на сході.

Дата відзначення свята встановлена Указом Президента у 2014 році і обрана невипадково, адже у цей день християни святкують Покрову Пресвятої Богородиці. Адже, як відомо, ця свята була покровителькою запорізьких козаків. Цього ж дня також відзначається День українського козацтва.

У липні цього року Верховна Рада України на своєму засіданні підтримала законопроєкт, який перейменовує День захисника України на День захисників та захисниць України. І вже на це святкування буде належним чином вшановано жінок та чоловіків – захисників незалежності і територіальної цілісності України.

Шановні наші захисники та захисниці!

Ми щиро вітаємо вас із цим святом! Бажаємо сил, терпіння та чистого неба над головою. Дякуємо вам за те, що ви нас оберігаєте! Цінуємо вас та пам'ятатимемо завжди.

Нехай Пресвята Богородиця береже всіх нас під своїм Покровом і якнайшвидше дарує мир та спокій нашій землі!

Всесвітній день зору (World Sight Day) відзначається щорічно у другій чверті жовтня. Ініціатором установи цього міжнародного дня стала Всесвітня організація охорони здоров’я, він входить до числа всесвітніх кампаній ВООЗ і міжнародних днів ООН.

Всесвітній день зору був заснований в рамках реалізації Глобальної програми Vision 2020: The Right to Sight («Зір 2020: Право на зір»), спрямованої на боротьбу зі сліпотою. Основне його завдання — залучення уваги урядів країн і широкої громадськості до проблем порушення зору і сліпоти, а також консолідація зусиль урядів, установ охорони та інших організацій для реабілітації людей з порушеннями зору.
За даними ВООЗ, близько 285 млн осіб у всьому світі страждають від порушень зору, 45 млн з них уражені сліпотою. Число дітей, які страждають від порушень зору, становить 19 млн, при цьому 1,4 млн дітей є необоротно сліпими на все життя. Основні причини порушення зору у глобальних масштабах - аномалії рефракції, катаракта і глаукома.
Близько 80 % всіх випадків порушення зору предотвращаеми і виліковні, тому в рамках Всесвітнього дня зору проводяться заходи, що роз’яснюють важливість профілактики очних хвороб і регулярної перевірки зору фахівцем.