Сьогодні вшануємо пам'ять полеглих
Солдатів у Другій війні світовій.
Та голови низько в скорботі похилим...
В хвилині мовчання згадаємо всіх
Тих жертв від нацизму, що німець замучив
У спецтаборах та катівнях своїх...
Та клятий рашист вже його надолужив
У звірствах, що чинить тепер на війні.
Нічого святого не має й людського:
Тваринні інстинкти, звіриний оскал.
Не вірили в те, що дійде до такого,
Щоб путін підступно, зненацька напав.
І кожен день гинуть, вмирають в нас люди,
Та душі невинних летять до небес.
Лунають сирени та обстріли всюди
І вижити в них - це вже чудо з чудес.
Згадаєм сьогодні усіх, хто загинув,
Віддав найдорожче за волю: життя,
Усіх поіменно в скорботні хвилини,
Вшануємо пам'ять, згадаєм бійця.
Ольга Калина
День пам’яті і скорботи – це нагадування усьому людству про жорстоку війну, яку розпочала нацистська Німеччина.
Щороку 22 червня наш народ вшановує світлу пам'ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.
Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.
Історія повторюється – на світанку 24 лютого 2022 року путін оголосив війну Україні.
Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.
Зараз, майже як і століття тому, українці боронять свою землю.
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!