Сьогодні вшануємо пам'ять полеглих

Солдатів у Другій війні світовій.

Та голови низько в скорботі похилим...

В хвилині мовчання згадаємо всіх

Тих жертв від нацизму, що німець замучив

У спецтаборах та катівнях своїх... 

Та клятий рашист вже його надолужив

У звірствах, що чинить тепер на війні.

Нічого святого не має й людського:

Тваринні інстинкти, звіриний оскал.

Не вірили в те, що дійде до такого,

Щоб путін підступно, зненацька напав.

І кожен день гинуть, вмирають в нас люди,

Та душі невинних летять до небес.

Лунають сирени та обстріли всюди

І вижити в них - це вже чудо з чудес.

Згадаєм сьогодні усіх, хто загинув,

Віддав найдорожче за волю: життя,

Усіх поіменно в скорботні хвилини,

Вшануємо пам'ять, згадаєм бійця.

Ольга Калина

День пам’яті і скорботи – це нагадування усьому людству про жорстоку війну, яку розпочала нацистська Німеччина.

Щороку 22 червня наш народ вшановує світлу пам'ять мільйонів українців, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.

Історія повторюється – на світанку 24 лютого 2022 року путін оголосив війну Україні.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Зараз, майже як і століття тому, українці боронять свою землю.

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим героям!